obraz przedstawia osoby specjalizujące się w customizacji systemów i dostosowywanie ich do potrzeb klienta Customizacja systemów

Customizacja systemów TravelTECH

Customizacja to neologizm oznaczający dostosowanie, przebudowę i/lub personalizację istniejącego systemu informatycznego do własnej, unikatowej wizji. Pierwsze customizacje swoich systemów, TravelTECH zaczął wykonywać w 2007 roku, zaraz po rozpoczęciu dystrybucji platformy rezerwacyjnej – IRS. Od tego czasu zrealizowaliśmy kilkanaście tego typu projektów, głownie na potrzeby OTA – online travel agencies – internetowych biur podróży.

Zaletą customizacji jest możliwość stworzenia unikatowego serwisu sprzedażowego już w kilka dni,
bez konieczności budowania całej platformy od podstaw.

Zazwyczaj punktem wyjścia jest jeden z oferowanych przez TravelTECH systemów jak: IRS – Internet Reservation System czy platforma agencyjna Tripbooker. W zależności od potrzeb, zakres dostosowania obejmuje:

  • tylko branding – podmiana logo, kolorystyki, rzadziej układu informacji,
  • przebudowę całej szaty graficznej zgodnie z unikatowym projektem graficznym, dostarczonym lub przygotowanym na zlecenie
  • dodanie i dostosowanie nowych funkcjonalności systemu,
  • integracja systemu w środowisku informatycznym Klienta.

Zakres customizacji definiuje czas jej przygotowania, a co za tym idzie, także koszt. Najprostsze projekty wymagające tylko zmiany logo i ewentualnie kolorystyki to zazwyczaj kwestia 1-3 dni dni roboczych. Zmiana całej szaty graficznej wraz z przygotowaniem projektu i dostosowaniem funkcjonalności wymaga znacznie dłuższego czasu – zazwyczaj 1-1,5 miesiąca.

Jesteś zainteresowany ofertą customizacji?

Zaproponujemy rozwiązanie dostosowane do Twojego biznesu!

Przykłady customizacji

Skybook.pl (2015)
Senturia.ru (2014)
Latamy.pl (2013)
Travelovo.pl (2008)

Back to Top