zdjęcie pokazuje przykładowe usługi programistyczne i czysty kod Systemy na zamówienie

Realizacja projektów na zamówienie

Realizacja projektów na zamówienie to oferta skierowana do firm prowadzących lub rozpoczynających działalność, które nie mają zespołów lub kompetencji aby zrealizować kompletny projekt informatyczny samodzielnie. W zależności od zapotrzebowania Zleceniodawcy, projekt możemy przeprowadzić na co najmniej 3 sposoby:

Customizacja istniejących rozwiązań TravelTECH

Realizacja całkowicie nowego projektu

Outsourcing Zespołu / Wynajęcie programistów

Zgodnie z oczekiwaniami Zleceniodawców, projekt możemy przeprowadzić całościowo tj. realizując wszystkie etapy lub uczestnicząc tylko w wybranych jak np. analiza, programowanie lub testowanie. Z doświadczenia wiemy jednak, że najlepiej sprawdzają się przedsięwzięcia, które realizowane są całościowo. Ciągłość procesu pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów oraz straty czasu związanej z przekazywaniem wiedzy oraz wdrożeniami zespołów.

Jak efektywnie przeprowadzić projekt IT

Jako doświadczony software house i na bazie zrealizowanych kilkudziesięciu projektów programistycznych potrafimy wskazać kilka podstawowych czynników, które mają największy wpływ na sukces. Najważniejsze z nich to:

Jasna i stabilna wizja

Dobrze przemyślany aspekt biznesowy, określenie wymaganych funkcjonalności a także udokumentowanie oczekiwanego efektu to połowa sukcesu! Specjaliści TravelTECH z chęcią wspomogą ten proces w zakresie analizy funkcjonalności, użyteczności (usability) interfejsu oraz projektu graficznego. A potem, wszystko to profesjonalnie udokumentują. Na tym etapie warto też wybrać metodykę prowadzenia projektu – agile lub waterfall.
Późniejsza niezmienność oczekiwań przyspiesza realizację zlecenia.

Jasny podział ról

W dobrze zarządzanym projekcie ustalenie ról jest koniecznością. Zawsze sugerujemy Zleceniodawcom aby jasno określili kto pełni rolę dedykowanego Product Ownera. Powinien to być przedstawiciel Zleceniodawcy, który jednocześnie ma pełną wiedzę co do oczekiwań i świadomość końcowego efektu. Koniecznie musi mieć też czas aby odpowiednio często komunikować się z Zespołem i/lub Project Managerem. Pozostałe role jak Project Manager, architekci, testerzy, deweloperzy, scrum master itd. zapewnia TravelTECH. Na tym etapie konieczne jest także ustalenie odpowiedzialności za wdrożenie – rozumiane znacznie szerzej niż tylko uruchomienie systemu w środowisku produkcyjnym. W przypadku większych organizacji sugerujemy „powołanie” ambasadorów zmiany – osób, które pierwsze zaczną korzystać z efektów projektu i rozpropagują je w organizacji Zleceniodawcy. Wprowadzenie do procesu ambasadorów znacznie przyśpiesza i zwiększa adopcję systemu.

Komunikacja i śledzenie postępów

Bez względu na wybraną metodykę (agile lub waterfall) nalegamy aby Product Ownerzy uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach z Zespołem – ułatwia to komunikację i pozwala uniknąć błędnych decyzji. Szczególną wagę przykładamy do komunikacji wewnętrznej. Specjaliści TravelTECH tworzą zgrany Zespół a krótkie, codzienne spotkania (stand-upy) pomagają we wzajemnym zrozumieniu działań. Działamy jawnie! – Zleceniodawcy oczekują, iż będą na bieżąco informowani o postępach prac a specjaliści TravelTECH lubią chwalić się wynikami swojej pracy. W zarządzaniu projektami informatycznymi korzystamy z wielu dedykowanych narzędzi umożliwiających śledzenie postępu prac. Oprócz pracowników TravelTECH, dostęp do tych narzędzi mają zarówno Product Ownerzy jak i inne osoby wskazane przez Zleceniodawcę.

Właściwa i sprawdzona technologia

Znając założenia zleconego projektu architekci i inżynierowie TravelTECH sugerują Zleceniodawcy dobór odpowiedniej technologii. Świadomy wybór pozwala uniknąć późniejszych problemów czy to w odbiorze systemu przez użytkowników, widoczności dla wyszukiwarek czy wydajnościowych. Warto zaufać doświadczeniu!

Jakość, kompetencje i zaangażowanie

Nawet najlepszy projekt realizowany bez kompetentnych wykonawców potrafi zamienić się w koszmar. Brak zaangażowania zespołu powoduje wzrost kosztów, wydłużenie czasu realizacji i niemiłą atmosferę okołoprojektową. Dlatego wśród wartości, którymi kieruje nasz software house, oprócz jakości wiedza i zaangażowanie. Takie podejście gwarantuje, że wspólne przeprowadzone projekty dostarczą wiele satysfakcji zarówno Zleceniodawcy jak i TravelTECH.

Jesteś zainteresowany zleceniem projektu?

Zaproponujemy rozwiązanie optymalne dla Twojego biznesu!

Projekty prowadzone na zlecenie

Hotel.pl (2018)
Transpomat.pl (2018)

Customizacja

Każdy Klient ma własną wizję swojego serwisu. Dlatego systemy TravelTECH zostały przygotowane w sposób umożliwiający ich dostosowanie do oczekiwań Zleceniodawcy. Bazując na autorskich rozwiązaniach budujemy systemy „szyte na miarę”.

więcej

Kampanie Ads

Jak szybko wypromować w internecie własną stronę WWW? Jak szybko pozyskać klientów do nowego sklepu internetowego? Odpowiedzią są kampanie Google Ads (dawniej Adwords). W TravelTECH wiemy jak to robić skutecznie bez „przepalania budżetu”.

więcej

Strony WWW

Atrakcyjna, łatwa w nawigacji, szybka i dobrze spozycjonowana strona internetowa do najlepsza wizytówka każdego biznesu! Z chęcią wykorzystamy nasze doświadczenie aby zaprojektować i wdrożyć nowoczesną i responsywną stronę WWW dla Twojej firmy!

więcej

Wykorzystywane technologie

PHPCakePHPSymfonyPostgreSQLMySQLMongoDBHTML5CSS3LessBootstrapjScriptjQueryAngularJSExtJSReact.jsGITGoogle AdsGoogle AnalyticsFreeBSDWordpressPrestaShopRedisWoocommerceMagentoOpen.CartGoogle mapsPowerBIGoogle Tag ManagerVue.js

Back to Top